Naujienos
Katinai
Katės
Kačiukai
Mūsų planai
Nuorodos
Kontaktai
Meino meškėnų veislynas „Mažoji lūšis*LT“

2009. Visos teisės saugomos    ®     www.mazojilusis.lt
Šių kačių kilmę gaubia daugybė mitų ir pasakojimų. Vieni šaltiniai teigia, kad tai senovinė Amerikos indėnų katė, kiti – kad prie jų kilmės ir atsiradimo prisidėjo vikingai, jūrų keliautojai ar net pati karalienė Marija Antuanetė. Tačiau viena yra aišku, kad lemiamą įtaką šios veislės atsiradimui turėjo pati Gamta.
Meino meškėnas – tai viena iš natūralių veislių. Šių kačių evoliucija prasidėjo Šiaurės Amerikos Meino valstijoje. Todėl Meino meškėnai gali išgyventi atšiauriose, permainingose klimatinėse sąlygose. Tai rodo ir jų išorė: tankus, vandens nepraleidžiantis kailis, tvirta kaulų ir raumenų struktūra, didelis (6-15 kg) svoris. Nuo šalčio šiuos katinus saugo ilga, pūkuota uodega, kuria Meino meškėnai gali užsikloti visą savo kūną, tankūs plaukų kuokštai ausyse ir ant letenėlių, kurios plačios kaip tikri sniego batai. Didelės akys ir ausys, stambus, kvadratinis snukis taip pat rodo, kad šios katės yra medžiotojos ir kovotojos už išgyvenimą rūsčioje gamtoje.
Įspūdingas Meino meškėnų dydis ir grėsminga išvaizda efektingai kontrastuoja su jų švelniu ir žaismingu charakteriu. Šie nuostabūs gigantai lieka vaikiškai smalsūs, išdykę visą gyvenimą. Meino meškėnai yra neužgaidūs, mėgsta draugiją, puikiai sutaria ir su kitais gyvūnais, ir su mažais vaikais. Jie neprisiriša prie vieno šeimininko, o mielai bendrauja su visa šeima. Nors šios veislės katės dievina žaidimus ir išdaigas, kartais jos būna tingios ir vakarą gali praleisti Jums švelniai murkdamos ant kelių. Meino meškėnų katės nėra rėksnės, tačiau norėdamos Jums kažką pasakyti tikrai netylės, o suteiks Jums progą išgirsti specifinę, meškėnišką kalbą.
Apie mus
Apie veislę
Galerija
Puslapį sukūrė BaGiZsOfT
LT
EN
RU